Diagnostyka i naprawa wtryskiwaczy Common Rail

Diagnostyka i naprawa wtryskiwaczy Diesla

Wtryskiwacze to najmniej trwały element systemów common rail. Są drogie, a że na ogół zużywają się kompletami, rachunek za ich wymianę może przekroczyć połowę wartości kilkuletniego auta. Co wtedy? Zamiast kupować nowe wtryskiwacze, naprawmy stare. Jeśli zajmie się tym dobry fachowiec, koszt będzie kilkakrotnie niższy, a efekt – ten sam.

Przede wszystkim diagnostyka

Drobiazgowa i precyzyjna diagnostyka pozwala na uniknięcie kosztownych napraw związanych ze zbędnym demontażem sprawnychwtryskiwaczy. Istnieją systemy diagnostyczne pozwalające na diagnostykę stanu układu paliwowego bez demontażu wtryskiwaczy. Dzięki innowacyjnym sondom pomiarowym możliwe jest prześledzenie przebiegu sygnału wtrysku przy minimalnej inwazyjności, bez demontażuwtryskiwaczy i uszkadzania izolacji przewodów. W ten sposób nie ingerujemy w badany system wtrysku co jest kluczowym warunkiem poprawnej diagnostyki. Pozyskane przebiegi mogą być wykorzystane do dokładnej oceny i wykrywania niesprawności wtryskiwaczy, czujnika i pompy wysokiego ciśnienia oraz innych podzespołów systemu Common Rail. Przy pomocy systemu możemy uzyskać informacje na temat części elektrycznej systemu wtrysku, części hydraulicznej systemu wtrysku, ogólnego stanu technicznego silnika

Kontrola stanu wtryskiwaczy

Sprawdzenie parametrów wtryskiwacza przez precyzyjne pomiary elektronicznymi przepływomierzami i porównanie ich z danymi fabrycznymi to najskuteczniejszy sposób na oceny stanu wtryskiwaczy po ich demontażu.

Rozmontowanie wtryskiwacza i kontrola części pod mikroskopem.

Kluczowe elementy wtryskiwacza zostają ocenione pod mikroskopem w celu ustalenia przyczyny uszkodzenia wtryskiwacza.

Precyzyjna naprawa z wykorzystaniem oryginalnych części zamiennych.

Użycie tylko oryginalnych części zamiennych pozwala na udzielenie gwarancji 1 roku bez limitu kilometrów.

Ponowna kontrola, wykonanie niezbędnych regulacji oraz wykonanie wydruku z testu.

 

Przebieg każdego testu zostaje zapisany na komputerze umożliwiając późniejszą weryfikację konieczności naprawy.

2015-01-16